Do turniejów kwalifikacyjnych zapisać może się każdy kto ukończył 16 rok życia (Tekken 7), 18 rok życia (Mortal Kombat 11), posiada Polskie obywatelstwo, przebywa na terenie Polski oraz zapoznał się z regulaminem i go zaakceptował.

Gracze mogą grać wszystkimi aktualnie dostępnymi postaciami w grze.

System turniejowy to Double Elimination, czyli system Podwójnej Eliminacji. W tym systemie gracze po pierwszej przegranej spadają z drabinki wygranych do drabinki przegranych by tam kontynuować swoje pojedynki. Po drugiej przegranej walce gracz odpada z turnieju.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski organizowane są w formie rozgrywek online ze względu na panującą sytuację epidemiczną (COVID-19).
Ostatnie kwalifikacje zostaną rozegrane w formie offline podczas tegorocznych targów Poznań Game Arena 23-24.10.2021

Mistrzostwa w Tekkena 7 rozgrywane są na platformie PC. Każdy kto chce wziąć udział w turnieju musi posiadać konto Steam oraz oryginalną kopię gry zainstalowaną na tym koncie. Mistrzostwa w Mortal Kombat 11 rozgrywane są na platformie Playstation 4/ Playstation 5. Każdy kto chce wziąć udział musi posiadać oryginalną kopię gry oraz wykupiony Playstation Plus.

Aktualna pula nagród rzeczowych wynosi ponad 10 000 zł ale może się jeszcze zwiększyć, gdyż stale prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami/sponsorami.

Tak. Aby sprawnie się porozumiewać i nadzorować rozgrywki każdy gracz zobowiązany jest posiadać konto na Discordzie i dołączyć do serwera Fighting Games Challenge.

Przed każdym turniejem odbędzie się faza check-in na smash.gg trwająca 30 min, która zaczyna się 45 minut przed rozpoczęciem turnieju.

W sobotę turniej rozgrywany jest do momentu wyłonienia 8 najlepszych graczy (TOP8), które będzie rozgrywało swoje mecze w niedzielę.

Wpadnij na czat i dowiedz się więcej!